Фото: В. Данчић

Гатачка полиција ухапсила је браћу О.Г. и Б.Г. из Гацка, након насиља у породици и напада на полицијаце.

Полиција је у ноћи петак на суботу запримила пријаву о насиљу у породици. Након изласка на терен полиција је затекла три особе, а особе О.Г. и Б.Г, након вријеђања и омаловажавања полицијских службеника почињу да гађају полицајце саксијама, док О.Г. полицији пријети и пајсером, саопштено је јутрос из ПУ Требиње.

Послије одређеног времена браћа су ушла у кућу, а полицја их је ухапсила око сат времена накн пријаве насиља.

Алкотестирањем је код особе О.Г. утвђрено 1,26 грама по килограму алкохола, а код његовог брата Б.Г. је измјерено 0,39 грама по килограму.

У насиљу у породици је учествовао и трећи брат Ђ.Г., који није осумњичен за напад на полицију.

Особа иницијала О.Г. осумњичена је за насиље у породици или породичној заједници и напад на службено лице у обављању службене радње, док је Б.Г. осумњичен за напад на службено лице у обављању службене радње, а о свему је обавјештено Окружно тужилаштво у Требињу, наводе из ПУ Требиње.

Према сазнањима Српскаинфо, насиље у породици је пријавио отац тројице браће, а О.Г. је од раније познат полицји.

Он је прије двије године осумњичен за паљенхе аутомобила замјеника начелника ПУ Требиње.