Од синоћ десет соколачких села нема струју због квара на дијелу далековода „Каљина“, а на другом краку овог далековода још 10 села је без електричне енергије због планског искључења, речено је Срни у електродистрибутивној Радној јединици Соколац.

Управник Радне јединице Срђан Кнежевић рекао је да екипе на терену раде на откљањању квара од Каљине према селу Баре, а да ће планирано искључење за села која су данас искључена трајати од 8.00 до 15.00 часова.

Према његовими ријечима, због квара на овом далеководу житељи десет села су без струје од синоћ у 20.00 часова.

Кнежевић је нагласио да су почели радови на прокресу трасе око другог крака 10-киловолтног далековода „Каљина“ од Заграђа према Ишерић брду и Драпнићима.

Прокрес трасе на том дијелу далековода радиће се данас и сутра у сарадњи електродистрибутивне Радне јединице Соколац и соколачког Шумског газдинства „Романија“.

Електродистрибутивна Радна јединица Соколац дјелује у оквиру „Електродистрибуције“ Пале.