На Сокоцу је прошле године пријављено рођење 96 дјеце, што је мање за троје у односу на 2019. годину, подаци су Педијатријске службе Дома здравља „Др Љубомир Ћеранић“.

На Педијатрији су подсјетили да је на Сокоцу 2018. године рођено 113 беба, 2017. – 87, 2016. – 102, а 2015. – 92 бебе.

У соколачком Удружењу „Мајка и дијете“ кажу да својим активностима, уз помоћ локалне управе, на више начина помажу вишечлане породице, јер је у програму рада приоритет пронаталитетна политика.

Предсједник Удружења Славица Цуровић рекла је Срни да им је прошле године из буџета општине Соколац одборено око 60.000 КМ и да су из тих средстава помогли финансирање три вантјелесне оплодње за младе брачне парове.

Према подацима Полицијске станице Соколац, прошле године пријављено 180 умрлих са подручја ове општине.

У соколачкој Пословници Фонда Пензијско–инвалидског осигурања Републике Српске кажу да су, према њиховој евиденцији, у 2020. години на подручју општине Соколац умрла 144 пензионера.

У Матичном уреду су рекли да је у прошлој години на Сокоцу склопљено 50 бракова.