Окружно јавно тужилаштво у Бањалуци затражило је одређивање једномјесечног притвора Едину Коњевићу (42) из Прњавора због сумње да је отео и претукао суграђанина.

У Тужилаштву наводе да се Коњевић терети да је 30. септембра око 16 часова у Прњавору отео С. Ф. који се бави продајом робе, а потом га тукао, везао и отео му око 40 бочица парфема.

– Лажно се представљајући осумњичени је позвао оштећеног С.Ф. у његово возило. Потом га је одвезао до улице Вида Њежића у Прњавору захтјевајући да му С. Ф. преда парфеме. Затим му је пријетио и физички га напао и везао му руке, а потом га изударао по глави. Када му је оштећени предао око 40 парфема, осумњичени га је пустио и побјегао у непознатом правцу – наводе у ОЈТ Бања Лука.

Појашњавају да ће о приједлогу за притвор одлучивати Основни суд у Прњавору, преноси Аваз.

– Притвор је предложен због бојазни да би боравком на слободи осумњичени могао ометати кривични поступак утицајем на свједоке, те због постојања нарочитих околности које оправдавају бојазан да ће поновити кривично дјело – наводе у Тужилаштву.