Предсједник Скупштине Борачке организације општине Соколац и предсједник Регионалног одбора Борачке организације Сарајевско – романијске регије Жељко Лалић и предсједник Скупштине Града Источно Сарајево Мирослав Лучић, присуствовали су данас заједничком састанку на ком су разговарали са породицама, чији су чланови ухапшени у акција коју је спровело Тужилаштво Босне и Херцеговине и Агенција за истраге и заштиту БиХ (СИПА), 16. септембра 2020. године.

Након састанка Предсједник Скупштине Борачке организације општине Соколац Жељко Лалић, рекао је да су договорене заједничке активности како би се ухапшенима у акцији пружила пуна правна помоћ и заштита.

Лалић је изразио захвалност господину Лучићу, који је у име Града понудио подршку, како би се осумњиченима пружила адекватна правна заштита.

Подсјећамо, у сриједу, 16. септембра ухапшено је девет лица: Милан Тупајић бивши посланик СДС-а, Драган Обрадовић ратни командир Полицисјке станице Соколац, припадници ВРС Миладин Гашевић, Момир Кезуновић, Јадранко Шука, Жељко Гашевић, Бранислав Кезуновић, Алекса Гордић и некадашњи командир Војне полиције Друге романијске моторизоване бригаде Војске Републике Српске Момчило Пајић.

Према одлуци Суда, притвор према садашњем рјешењу може трајати најдуже мјесец дана, рачунајући од дана хапшења осумњичених, односно до 16. октобра или до нове одлуке Суда.