Саопштење начелника Бјелице поводом хапшења седам лица због оптужби за ратне злочине (ВИДЕО)

Поштовани суграђани,

Јутрос рано је Тужилаштво БИХ у сарадњи са Агенцијом за истраге и заштиту ухапсило седам наших суграђана који се терете за ратне злочине.

Они су се редовно одазивали позивима и били доступни тужиоцима, тако да не видим сврху оваквих потеза у раним јутарњим сатима.

Осуђујем узнемиравање породица ових људи и непотребно изазивање страха код њих, комшија и пријатеља. Посебно када знам, као и сви у Сокоцу, да ови људи ту живе годинама, да нити су имали нити имају намјеру да напуштају земљу.

Општина Соколац ће понудити правну и сваку другу помоћ свима у циљу што бржег доласка до истине и у овом и у свим другим случајевима.

Такође позваћемо и Владу Републике Српске да се укључи и помогне.

Начелник општине Соколац
Милован Бјелица