На подручју општине Соколац привремени бирачки спискови за локалне изборе истакнути су до 17. августа у центрима свих 12 мјесних заједница, саопштено је из Општинске изборне комисије /ОИК/.

Грађани увидом у ове спискове могу да провјере да ли се налазе на бирачком списку и тачност уписаних података, а у случају грешке, правовремено изврше исправку или допуну.

Бирачи који гласају на Сокоцу провјеру могу да изврше у Центру за бирачки списак у згради општине или путем броја телефона 057-448-712, локал 212.

Излагање Извода из привременог бирачког списка извршиће се од дана пријема захтјева од Централне изборне комисије БиХ у наредних 30 дана у свих десет мјесних заједница на сеоском подручју и у двије у градском насељу Соколац.

Бирачи који имају статус расељеног лица биће обавијештени да могу промијенити бирачку опцију подношењем захтјева у Центру за бирачки списак и локацијама на којима се налазе изводи из привременог бирачког списка како би могли да изврше провјеру.

Локални избори у БиХ биће одржани 15. новембра.