Данас је од посљедица корона вируса, у 58-ој години живота, преминула Сњежана Башевић, истакнути хуманитарни радник и предсједник Удружења за помоћ лицима са посебним потребама ,,Подршка” Соколац.

Башевић (Будимира) Сњежана, рођена 21.10.1962.год. у Сокоцу. Гимназију је завршила у Сокоцу, а дипломирала на Факултету за услужни бизнис и стекла звање дипломираног економисте, смјер Предузетништво и финансије. У оквиру неформалног образовања посједовала је низ сертификата и диплома.

Радни вијек започела у Општој служби Општине Вогошћа, гдје је радила 6 година до почетка рата 1992.године.

Дуго година обављала је функцију Предсједника Удружења за помоћ лицима са посебним потребама „Подршка“ Соколац. Аутор је и успјешан имплементатор низа пројеката-програма из области Цивилног друштва /НВО/ у изналажењу модуса за рјешавање проблема дјеце и омладине са инвалидитетом и њихових породица. Организатор је бројних донаторских вечери за прикупљање средстава за помоћ најугроженијим члановима Удружења „Подршка“.