Општински одбор Српске демократске странке (СДС) Соколац једногласно је вечерас подржао кандидатуру Милована Бјелице за начелника општине на локалним изборима 2020. године.

Састанку су поред локалних, присуствовали високи функционери ове странке, посланик у Народној скупштини Републике Српске и предсједник градског одбора СДС-а Источно Сарајево Дарко Бабаљ, начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић и члан Извршног одбора СДС РС Неђо Капуран, који су упутили подршку Бјелици у предстојећим напорима, увјерени да ће освојити трећи мандат на челу општине Соколац.

Сједници општинског одбора присуствовало је 42 од педесет чланова (осам чланова оправдано одсутно) којима је предсједник овог одбора представио Извјештај о раду Начелника општине Соколац за 2019.годину и Извјештај о спроведеним мјерама Општинског штаба за ванредне ситуације општине Соколац током пандемије вируса корона и о предузетим мјерама који су једногласно подржани од стране присутних чланова.