На имањима пољопривредника на подручју општине Соколац већ је постављено шест пластеника, а за наредних двадесетак дана биће још 40, рекао је Срни начелник општинског Одјељења за привреду и финансије Митар Пржуљ.

Пржуљ је нагласио да је ријеч о пластеницима који се обезбјеђују у оквиру пројекта Међународног фонда за пољопривредни развој /ИФАД/, који локална управа реализује посредством ресорног министарства Републике Српске.

Он је навео да је укупна вриједност овог пројекта за општину Соколац 64.400 КМ.

– Цијена пластеника, површине 50 метара квадратних уз комплетну опрему за наводњавање, јесте 1.400 КМ, а средства ће обезбиједити – 50 одсто ИФАД пројекат, а 50 одсто локална управа и сами корисници, који су се пријавили на јавни позив – рекао је Пржуљ.

Према његовим ријечима, на подручју Сокоца све је више заинтересованих за пластеничку производњу и набавку пластеника.

Он је подсјетио да је прошле године на подручју општине Соколац монтирано 20 пластеника димензија 10 са 50 метара, захваљујући ИФАД пројекту, којим се помаже развој руралних подручја.