На сједници Републичког штаба за ванредне ситуације донесена је одлука да се укида ограничење кретања, односно полицијски час у Српској.

Министар управе и локалне самоуправе Републике Српске Лејла Решић изјавила је да је полицијски час укинут, с обзиром на то да је јуче укинуто и ванредно стање.

„На снази је ванредна ситуација“, рекла је Решићева након сједнице Штаба.

Она је додала да ће ресорна министарства угоститељским и трговинским објектима упутити писану инструкцију како ће убудуће радити, а док је не добију, ради се онако како је тренутно на снази.

Забрана кретања на територији Републике Српске раније је била на снази од сваке вечери од 22.00 часа до 5.00 часова ујутру наредног дана.

И даље је обавезно ношење заштиних маски на отвореном и држање дистанце.

Народна скупштина јуче је донијела одлуку о укидању ванредног стања које је било уведено због епидемије вирусом корона. Ова одлука ступа на снагу наредног дана од објављивања у „Службеном гласнику Републике Српске“.