У свијету је вирусом корона заражено више од 4,4 милиона људи, док је од посљедица заразе преминуло скоро 300.000 људи.

Највећи број случајева заразе и преминулих и даље биљеже САД, Шпанија је европска земља са највећим бројем заражених, док је Бразил премашио број заражених у Њемачкој.

Чилеанска влада најавила је до сада најстроже мјере затварања, уз обавезан карантин за цијелу зону Сантијага, што је област са популацијом од 6,5 милиона људи.

Кинеске власти су, због нових случајева заразе који су изазвали забринутост да је други талас епидемије почео да се шири, увеле забрану путовања и привремено ванредно стање у два града на сјевероистоку Кине.

Портпарол руског предсједника Дмитриј Песков, који је позитиван на вирус, смјештен је у болницу.