Начелник општине Соколац Милован Бјелица честитао је новинарима, удружењима новинара и свим медијским радницима Међународни дан слободе медија и захвалио за актуелно праћење и информисање о догађајима у овој општини, посебно у вријеме епидемије вируса корона.

,,Поводом 3.маја, Свјетског дана слободе медија, свим посленицима јавне ријечи који раде посао од општег интереса упућујем срдачне честитке, са жељом да својим професионалним, одговорним и непристрасним извјештавањем наставе промовисати слободу, дијалог и вриједности на којима заједно радимо“ – навео је Бјелица у честитки.

Генерална скупштина УН прогласила је 1993. године 3. мај за Међународни дан слободе медија, указујући тако на значај независности медија и подсјећајући владе да је њихова дужност да подрже слободу изражавања.