Ако желимо да преживимо тешка времена и доба короне, солидарност је неопходна, а солидарност се прије свега очекује од оних који су зарадили највише. Питање је, међутим, да ли су они спремни на то, поручила је поводом 1. маја, Међународног празника рада, предсједница Савеза синдиката РС Ранка Мишић.

Она подсјећа да је прошле године у Српској остварена добит од укупно 1,75 милијарди КМ, а да је само банкарски сектор укњижио, како наводи, 65 милиона КМ чисте добити.

– То је у реду, сви раде да би зарадили, али није у реду да је, на примјер, велика добит остварена и у текстилној индустрији и индустрији коже и обуће, гдје су радничке плате најниже – упозорава Мишићева.

Додаје да је крајње вријеме да они који су се обогатили на рачун радника и грађана Српске размисле о томе да без радника нема ни привреде ни профита.

– Неки послодавци су у ова тешка времена схватили да су радници најбинији, неки то још не схватају – закључила је Ранка Мишић.