Фото: Бојан Д.Тошић

Полицијски службеници Полицијске станице Соколац, 23. 4. 2020. лишили су слободе лице иницијала А.Ш. из Сокоца због основа сумње да је извршио кривична дјела „Мучење и убијање животиња“, „Изазивање опште опасности“ и „Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја“.

Лице се сумњичи да је наведеног дана, око 17.40 часова испалио хитац из ватреног оружја-пушке, и том приликом усмртио пса луталицу, те истим хицем ранио у предјелу десне наткољенице лице М.Т. које се налазило у непосредној близини, саопштено је из Полицијске станице Соколац.

На основу усмене наредбе надлежног суда извршен је претрес куће коју користи лице А.Ш., којом прилоком је исти добровоњно предаом полицијским службеницима ПС Соколац ватрено оружје – три пушке, пиштољ и два оружана листа.

Документовање предмета је у току, након чега ће бити достављен одговарајући извјештај надлежном тужилаштву.