Фото: Драган Реновица

Начелник сарајевске општине Центар Неџад Ајнаџић донио је наредбу којом се обуставља рад запослених у општинској управи, јер га је јутрос један од запослених информисао да је смјештен у карантин зато што је позитиван на вирус корона.

Након што је начелник добио ову информацију, свих 60 запослених који су одржавали процес рада у скраћеном радном времену, добили су наредбу да напусте зграду, тако да је од 12.00 часова објекат општине затворен, а сутра је нерадни дан, саопштено је из општине Центар.

У саопштењу се наводи да је одмах ангажована овлаштена фирма која ће данас и сутра извршити дезинфекцију свих просторија у згради општине, а Штаб цивилне заштите је одмах обавијестио епидемиолошку службу Дома здравља Вразова, очекујући да ће она предузети активности у складу са прописаним процедурама.

Ајнаџић је напоменуо да зараженом запосленом приликом мјерења тјелесне температуре путем термалних камера при доласку на посао није утврђена повишена температура.