Од данас су активни намјенски рачуни за прикупљање помоћи за набавку медицинске опреме и помоћ социјално угроженим лицима на територији општине Соколац, који ће представљати својеврстан фонд на који ће бити уплаћена одређена средстава из општинског буџета, као и добровољне донације овдашњих привредника, јавних предузећа и грађана који имају могућност и жељу да личним прилозима подрже ову акцију.

-Позивамо привреднике са подручја општине Соколац, грађане који су у могућности, нашу дијаспору и све оне који то желе да одвоје дио сопствених средстава у хуманитарне сврхе и да заједнички подржимо ову акцију која има за циљ да помогне нашим суграђанима који су у стању социјалне потребе – саопштено је из Штаба за ванредне ситуације општине Соколац.

Из Штаба су навели да им је жеља да се обезбиједе средства за набавку недостајуће медицинске опреме која би олакшала посао цјелокупном кадру Дома здравља у Сокоцу, чија управа и сви упосленици ових дана беспоштедно проводе све активности којима се штити јавно здравље на подручју локалне заједнице.

Сви који то желе, новац могу уплатити на рачуна за посебне намјене, отворен код NLB Банке 562-001-00000015-13 , сврха уплате – помоћ за набавку медицинске опреме и социјално угроженим лицима.

БРОЈ РАЧУНА ЗА УПЛАТЕ ИЗ БиХ/РС

562-001-00000015-13 – NLB банка а.д. Бања Лука