Начелник општине Соколац Милован Цицко Бјелица рекао је да је аутомобил који општина купује намијењен комуналној полицији која већ годину дана нема сопствено возило, а које јој је неопходно и због погоршане епидемиолошке ситуације и контролисања становника који су у изолацији због превенције ширења вируса корона.

„Одсјек комуналне полиције нема никакав аутомобил, до прошле године су располагали једном старом Ладом Нивом старом 20 година која већ годину није у возном стању, расходована је и отписана. Општина нема теренско возило, а тренутна ситуација захтијева да су комунални полицајци стално на терену како би контролисали спровођење свих мјера у ванредној ситуацији“, рекао је Бјелица.

Додао је да је потреба за возилом тим већа јер имају 600 километрара макадамских путева, те да им је потребно издржљивије ауто.

„Имамо 114 лица под надзором и то ће се сигурно повећавати“, казао је Бјелица.