Начелник општине Прњавор рекао је да је утврђено да је шесторо прњаворчана истим превозом допутовало из Италије, са лицем из Српца, код којег је потврђено присуство вируса корона.

Само једно лице је свој долазак пријавило надлежним службама!

Остала лица су идентификовале надлежне службе, уз асистенцију припадника Полицијске станице.

Саопштио је ово начелник општине Прњавор, Дарко Томаш, након вечерас одржане сједнице Штаба за ванредне ситуације општине Прњавор.

У БиХ, односно на територији општине Прњавор ова лица бораве од петка и утврђено је да су остварили бројне контакте.

Начелник Томаш је апеловао на грађане да се понашају одговорно и поновио обавезу да свој долазак пријаве надлежној Хигијенско- епидемиолошкој служби.
360 лица је тренутно под здравственим надзором у Прњавору

Штаб за ванредне ситуације општине Прњавор донио је одлуку о забрани рада свим угоститељским објектима на подручју општине Прњавор до 23. марта.