Фото: Синиша Пашалић/РАС Србија

Угоститељски објекти свих категорија затварају се у Бањалуци до 23. марта.

Број обољелих у Бањалуци порастао је за три од посљедње сједнице штаба одржане у петак.

– Имамо три микрокластера – изјавио је градоначелник Игор Радојичић након вечерашње сједнице Штаба за ванредне ситуације, који разматра мјере за сузбијање ширења вируса корона.

Апеловао је на сусједне општине да прате мјере које је Бањалука донијела, како би сви заједно превентивно дјеловали.

Занатство, осим такси службе затварају се до 23. марта. Јавне кухиње имају дозвољен рад преко шалтера.

Потребно је означити растојање између купаца од један метар, за шта су одговорне трговине.

Апотеке без промјене радног времена са обезбјеђењем растојања.

Градска управа упутиће дио запослених на рад од куће.

У свим градским установама и предузећима биће организован минималан процес рада.

– Препоручујемо послодавцима да покушају организовати рад са минималним бројем извршилаца, такође да се обезбиједи дистанца између радника и клијената, са мјерама дезинфекција – рекао је он.