Француска администрација за конкурентност казнила је данас америчког технолошког гиганта новчаним износом од 150 милиона евра због антиконкурентног понашања и нејасних регулатива на својој интернет страници Гугл едс.

Аналитичари наводе да је казна изречена у вријеме када Француска и друге европске државе под строгом контролом држе америчке технолошке компаније попут “Гугла”, “Фејсбука”, “Епла” и “Амазона”, који су често на мети критика због релативно ниских пореских уплата.

У септембру, “Гугл” се сагласио са исплатом скоро милијарду евра француским властима ради поравнања у истрази око фискалне преваре која је почела прије 4 године.

“Гугл” се, такође, суочава са све већом регулаторном контролом због садржаја који износи у резултатима претраге и реклама.