Фото: Миленко Станковић

УСР ‘Биоштица’ је на састанку Управног одбора, поводом вијести да ће се градити хидроелектрана на нашој ријеци Каљини, једногласно донијела одлуку да ће се свим могућим законским средствима противити таквој одлуци Владе РС и Општине Соколац, уколико иста буде усвојена.

Не треба пуно трошити ријечи на описивање природе која нас окружује на нашој Општини, шумских богатстава, те ријека које су надалеко познате по својој чистоћи, флори и фауни која живи у њима.

Ми смо у нашем друштву окупили млађе људе који цијене, његују и воле своју природу, те смо задњих година јако пуно урадили да је још више сачувамо, очистимо и бранимо од свих фактора који је уништавају.

Сада нам на нашем бисеру Каљини, зарад користи неколико људи, желе да направе хидроелектрану која неће ништа добро донијети читавој регији.

Сви знамо широм Босне и Херцеговине шта те мале хидроелектране учине природи а такође колико (не)доприносе никоме.

Ми смо већ усвојили план наших даљих корака који ће бити објављивани на нашој страници поводом овог догађаја, те позивамо све грађане да нам се придруже у борби против оваквих пројеката!