Шумски пожар на продручју Романије изнад села Росуље и Стајна, који је активан већ три дана, под контролом је и нема разлога за бригу, истако је за ИС радио cтарјешина Територијалне ватрогасне јединице Источно Сарајево Његош Вукадин.

Вукадин је нагласио да се на терену налази 50-aк људи који покушавају да санирају пожар, али да је то изузетно тешко због неприступачног терена.

“Гори углавном ниско растиње и маховина на стијенама. Ту је немогуће прићи пјешке, а камоли да дође возило. Ипак, на терну смо и у приправности уколико би се пожар почео ширити”, нагласио је Вукадин.

Додао је да села, која се налазе надомак, нису угрожена, те да је Територијална ватрогасна јединица Источно Сарајево у сталној комуникацији са Шумским газдинством Пале и Цивилном заштитом Пале и да нема потербе за паником.