Паљани стали на Сокоцу (ВИДЕО)

Аутор: Чедо Матовић

0

У 11. колу друголигашког „Истока“ јуче су на Сокоцу фудбалери Гласинца у комшијском дербију савладали Романију са 2:1.

Сјајно су домаћини отворили меч. Играо се 15. минут када је Дејан Деурић матирао одбрану „Роме“, након чега Гласинац доводи у водство. Само 4. минута Сокочанима требало је да дуплирају предност. Стријелац је био „убица“ голмана Неђо Шука који у 11. утакмица „забија“ чак 14. пута.

Искусни паљански ас Марко Благојевић након само два минута погађа и уноси неизвијесност у меч, а испоставило се на крају да је то био и коначни разултат 2:1 за домаћина.

Паљанска „Вучица“ након одиграних 11. мечева заузима четврто мјесто са 19. бодова, док је Гласинац седми и има 16.

У 12. колу наредног викенда (26/27. октобар) “Романија” путује у Вишеград, а Гласинац у Пилицу на сусрет са фудбалерима Будућности.