Ученици II-2 разреда Средње школе „28. јуни“ из Источног Сарајева заједно са одјељењским старјешином професорицом Драганом Мандрапом посјетили су 24. новембра Војничко спомен-гробље „Мали Зејтинлик“ на Сокоцу и том приликом поклонили се сјенима хероја.

Сјећање на страдале српске војнике, на трагичну судбину српског народа никад не би смјело нестати. Свјесни важности његовања културе сјећања овом посјетом ученици су исказали дубоко поштовање према палим борцима.

Ученици су своје емоције изразили рецитујући стихове „Пркосне песме“ Добрице Ерића и стиховима из поеме „Тражим помиловање за војничка гробља“ Десанке Максимовић.

Овим гестом наши млади суграђани представљају позитиван примјер на који би се сви требали угледати чешће а не само у вријеме обиљежавања годишњице од страдања.