Министарка за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске Сребренка Голић изјавила је након разговора са руководством мини-фабрике за производњу ЛЕД расвјете Вајс лајт на Палама да је потребно помоћи свима који желе да инвестирају у производњу, па тако и овој фирми чији производи задовољавају европске стандарде и на тржишту су ЕУ.
– Фасцинирана сам оним што је млада екипа ове фабрике учинила за општину Пале, јер њихов производ може бити раван Филипсовом који је много скупљи у односу на наш домаћи. Треба да фаворизујемо домаћу производњу – рекла је новинарима Голићева након данашњег састанка са руководством мини-фабрике којем је присуствовао и начелник општине Пале Бошко Југовић.
Она је истакла да је ова расвјета енергетски прихватљива и да зато треба да нађе мјесто у свим објектима и институцијама у Српској, подсјећајући да ресорно министарство спроводи пројекат енергетске ефикасности широм Републике Српске.
Голићева је навела да су производи мини-фабрике Вајс лајт први српски производи на којима пише – „Земља поријекла Република Српска/БиХ“.
Она је додала да ће расвјета коју производи ова фабрика за кратко вријеме замијенити обичне сијалице које много грију.
Голићева каже да је објекат мини-фабрике Вајс лајт који се налази у индустријској зони Фамос-Коран комплетно реновиран за 48 дана средствима ове фирме, а инвеститор из Србије, који је купио опрему и почео производњу, редовно исплаћује плате и може се похвалити добрим пословним резултатом.
Према њеним ријечима, намјера мини-фабрике за производњу ЛЕД расвјете јесте да прошири капацитете и запосли још радника.
– Треба јој пружити помоћ као и свима који жели да инвестирају у производњу – нагласила је Голићева.
Она је навела да ће обавијестити Владу Републике Српске о посјети да би се видјело како се може помоћи овој фирми.
Голићева наглашава да индустријска зона Фамос-Коран у којој се налази мини-фабрика треба да буде подстрек развоју општине Пале.
Директор ове мини-фабрике и сувласник компаније Вајс лајт, Стевица Рогуља, рекао је да у овој фирми на Палама тренутно раде 32 радника и да је тенденција да број запослених буде повећан.
– Константна је потражња за електричарима. Позивам све заинтересоване електричаре да нам се јаве – навео је Рогуља.
Он је додао да руководство фабрике преговара са представницима општине Пале о преузимању још једног објекта у индустријској зони који би реновирали.
Рогуља је истакао да је поносан на то што мини-фабрика своје производе извози.