У петак почиње 8.Илиндан спорт фест – Јелен куп „Соколац 2019“: Пријаве су у току (НАЈАВА)

0

У петак, 19. јула почиње 8.Илиндан спорт фест – Јелен куп „Соколац 2019“. Током осам дана, колико ће трајати ова традиционална спортско – забавна манифестација, одржаће се турнири у футсалу, уличном баскету и одбојци.

Турнир у футсалу трајаће од 19. до 27. јула, уличном баскету од 25. до 27. јула, а у одбојци од 19. до 21. јула. Котизација за учешће у футсалу износи 100 КМ, у уличном баскету 50, за учеснике 2003. годиште и млађе 30, а за турнир у одбојци 50 КМ.

Најбоље екипе очекују вриједне награде и пехари. Побједничку екипу у футсалу сљедује награда од 3.000 КМ, а другопласирану екипу 1.000. Најбољи у уличном баскету добиће награду од 1.200 КМ и пехар, док ће другопласирани уз пехар добити 600 КМ. За најбоље у одбојци обезбјеђена је новчана награда од 500 КМ и пехар, а другопласираној екипи припада 200 КМ уз пехар.

Након такмичарског дијела, планиране су вечерње журке за све посјетиоце. Цијена улазнице је 1 КМ, а публику очекују пригодне награде.

Организатор ове спортске манифестације, која се завршава 27. јула је Футсал клуб „Гласинац“, а покровитељ је општина Соколац. Медијски покровитељи су СпортДЦ и Инфо центар Соколац.

Рођена 28. августа 1989. године у Зеници. Основну школу и гимназију завршила у Сокоцу. Дипломирала је Новинарство 2013. године на Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву. У ЈП "Инфо центар" Соколац запослена од 2015. године. Тренутно обавља функцију главног и одговорног уредника.