Фото: Јелена Станишић

И ове године, у порти храма „Романијска Лазарица“ у Сокоцу, свечано је прослављен празник дјечије радости – Врбица.

У традиционалној литији, учествoвао је велики број дјеце полазника Установе за предсколско образовање и васпитање која су, посебно обучена за ову прилику, на главама носила вјенчиће од врбе и другог цвијећа, а око врата звончиће као симбол данашњег празника.

Фото: Јелена Станишић

У храму „Романијска Лазарица“, служена је литургија. Свима који су присуствовали обиљежавању празника, подијељене су предходно освештане гранчице врбе.

Српска православна црква прославља данас празнике Лазареву суботу и Врбицу, а Врбица је за православне хришћане дјечији празник, јер је Христос полазећи у Jерусалим рекао: „Пустите дјецу к мени, јер таквих је Царство небеско“.