Фото: Бојан Д.Тошић

Полицијска станица Соколац упућује апел грађанима општине. С обзиром на чињеницу да долази прољеће те становници, нарочито они из руралних дијелова врше чишћење земљених парцела и на ливадским површинама врше намјерно подметање пожара отвореним пламеном како би спалили остатке старе траве и ниског растиња таквим поступцима изазивају пожаре већих размјера, јер се исти врше у неконтролисаним условима.

У наредном периоду у случајевима подметања пожара полицијски службеници биће приморани да санкционишу одговорна лица у складу са важећим законским прописима.

Такође, из полиције апелују на грађане да се стриктно придржавају прописа из области безбједности саобраћаја у ужој градској зони, а нарочито оних прописа који се односе на непрописно паркирање, те однос возач – пјешак, обзиром да ће се приликом поступања полицијских службеника са прекршиоцима ових прописа водити принципом „нулте толеранције“.

Министарство унутрашњих послова Републике Српске
Полицијска управа Источно Сарајево – ПС Соколац