Обиљежено двадесет три године од егзодуса сарајевских Срба (ВИДЕО)

0

У Сокоцу је данас организована централна манифестација поводом обиљежавања двадесет три године од егзодуса сарајевских Срба. На Војничко спомен – гробље „Мали Зејтинлик, гдје је сахрањено око 1000 бораца, вијенце су положили изасланик предсједника Републике Српске Миладин Драгичевић, делегација Народне скупштине Републике Српске, изасланик предсједавајућег Предсједништва БиХ Милорада Додика Бошко Томић, министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Душко Милуновић, делегације Републичке организације породица погинулих бораца и несталих цивила, Савеза организација и удружења ратних војних инвалида Српске, Савеза логораша и Удружења „Ветерани Републике Српске“, градоначелник Града Источно Сарајево Ненад Вуковић и начелници општина, предсједник Борачке организације РС Миломир Савчић и представници регионалних и општинских борачких организација, Удружења жена жртава рата, делегација Трећег пјешадијског Република Српска пука Оружаних снага БиХ, представници Удружења грађана „Пријатељи Илијаша“ и остале високе званице.

Након тога, у Манастиру Светог великомученика Георгија на Равној Романији служен је парастос за све страдале Србе у протеклом Одбрамбено – отаџбинском рату.

Програм обиљежавања двадесет три године од езгодуса Срба из Сарајева настављен је у Културном центру на Палама.

Рођена 28. августа 1989. године у Зеници. Основну школу и гимназију завршила у Сокоцу. Дипломирала је Новинарство 2013. године на Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву. У ЈП "Инфо центар" Соколац запослена од 2015. године. Тренутно обавља функцију главног и одговорног уредника.