Малишани Установе за предшколско васпитање и образовање Соколац боравиће ове седмице на олимпијској љепотици. Захваљујући пројекту „Бесплатно скијање на Јахорини за дјецу са подручја Града Источно Сарајево“, који реализују Град ИС, Олимпијски центар „Јахорина“ и општине у саставу града, и ове сезоне наши најмлађи суграђани, у пратњи васпитача, уживаће у чарима планине.

Директорица вртића Биљана Косорић рекла је да се за одлазак на Јахорину пријавило педесет једно дијете.

– Планирано је да сваког дана из Сокоца крећемо у 8:30, а враћамо се у 14 часова. Превоз и карте су бесплатне, а родитељи су дужни дјеци да плате ски инструкторе. Све похвале за идеју, јер ће многа дјеца у нашем вртићу по први пут стати на скије или, по први пут, боравити на Јахорини. Из искуства морам признати да они током једне седмице успију да постану прави скијаши – додала је Косорић.

Она је захвалила организаторима – руководству Града ИС, Олимпијског центра и општине Соколац на челу са начелником Милованом Бјелицом.