Више радити на побољшању система пензионог осигурања (ВИДЕО)

Пета редовна сједница Удружења пензионера Сарајевско-романијске и Горњeдринске регије

0

Регионални одбор Удружења пензионера Сарајевско-романијске и Горњедринске регије јуче су одржали пету редовну сједницу у Сокоцу на којој су расправљали о актуелним питањима и активностима у вези доношења Стратегије за унапређење положаја старијих лица у Републици Српској.

Присутни су расправљали у вези са измјенама и допунама Закона о пензионо-инвалидском осигурању у којем су избрисани чланови који регулишу буџетску обавезу РС за финансирање посебних и привилегованих права.

Чланови регионалног одбора су се усагласили да у наредном периоду треба више радити на побољшању система пензионог осигурања.

Рођена 27. априла 1988. године у Сокоцу. Након основне школе и гимнaзије, на Факултету политичких наука у Бањалуци, завршила студије новинарства 2011. године. Магистар новинарства од 2015. године. Запослена у Инфо центру од 2012.године.