Грађани који имају право гласа на подручју општине Соколац гласаће на 22 редовна бирачка мјеста и 2 бирачка мјеста за гласање у одсуству.

У бирачке спискове уписано је 10604 бирача.

На бирачком мјесту 121Б001 Радио Романија – кућа Бранислава Копривице;гласаће грађани настањени у дијелу Улице цара Лазара до раскршћа Романијске улице, Романијска улица, Гласиначкаи Омладинска улица.

На бирачком мјесту 121Б002 Кино-сала, зграда ВУБ-а (факултетa) Соколац; гласају грађани улица: Немањина, Јова Јанковића и дијела Улице цара Лазара од раскршћа Романијске улице до моста.

На бирачком мјесту 121Б003 Кнежина – зграда школе; гласају грађани насељених мјеста: Кнежина, Кадића Брдо, Берковићи, Турковићи, Врапци, Кетеновићи, Копљевићи, Скорлин, Доње Бабине, Вруци, Буковик, Жуљ, Лијешћа, Ступањ, Рудине, Казмерићи, Грабеница, Подјасик и Кармаровићи.

На бирачком мјесту 121Б004 Подроманија – Прихватни центар (ресторан); гласају грађанинасељених мјеста: Подроманија, Вражићи, Вукосављевићи, Сајице, Дикаљи и Мрвићи.

На бирачком мјесту 121Б005 Каљина – зграда Шумарства; гласају грађанинасељених мјеста: Каљина, Ријећа, Цврчићи, Жунови, Медојевићи, Подгајине, Заграђе, Крижевац, Гире, Сушике, Имамовићи, Шареново Поље, Бујеч, Бијеле Воде, Педише, Добродол, Нехорићи, Подкрајеви, Бањалучица, Бјеласовићи, Мељине, Пустосело, Шахбеговићи, Ширијевићи, Доње Гире и Храстиште.

На бирачком мјесту 121Б006 Соколовићи – зграда школе; гласају грађанинасељених мјеста: Соколовићи, Клечковци, Мандра, Вранеши, Барник, Грбићи, Плочник, Точионик, Селиште, Кршеви, Дужи, Гај, Маџар и Црвенка.

На бирачком мјесту 121Б007 Маргетићи – кућа Никодина Кезуновића; гласају грађанинасељених мјеста: Маргетићи, Кошутица, Сијерци и Видрићи.

На бирачком мјесту 121Б008 Ћаварине – зграда школе; гласају грађанинасељених мјеста: Ћаварине, Читлуци, Бандин Оџак, Смртићи, Побратци, Јасик, Кусаче, Паржевићи, Шенковићи, Долови, Подбуковача и Подпећине.

На бирачком мјесту 121Б009 Аутобуска станица – средња школа; гласају грађани улица: Ђуре Јакшића,Груја Новаковића, Јована Дучића,Љубана Нешковића, Млађена Ћајића,Старине Новака, Васа Пелагића, Бранка Ћопића, Прве романијске бригаде и насеља Мајдани.

На бирачком мјесту 121Б010 Спортска сала – сала„Лименка“; гласају грађани улица: Арсена Петрушића, Карађорђеве, Петра Кочића, Иве Андрића, Николе Тесле, Бранилаца Романије, Извиђачка, насеља Лазе, Ново Село, Брејаковићи, Боровац, Надићи и Крније.

На бирачком мјесту 121Б011 Ветеринарска станица – зграда ВУБ-а(факултет) Соколац; гласају грађани улица: Милоша Обилића, Филипа Вишњића, Аћима Бабића, Бранка Радичевића , Змај Јовине, Миланка Витомира, Српских ратника и Косовске.

На бирачком мјесту 121Б012 Крушевци – кућа Станка Радовића; гласају грађани насељених мјеста: Крушевци, Мангурићи, Горњи и Доњи Драпнићи, Јабука, Милетине, Бећари, Церибашићи, Ишерић Брдо,Ивазовићи, Ивојевићи, Колаковићи, Пихлице, Шашевци и Придворице.

На бирачком мјесту 121Б013 Бјелосављевићи – пословни простор Здравка Цуревића; гласају грађанинасељених мјеста: Бјелосављевићи, Примчићи, Павичићи, Кула, Неправдићи, Ђедовци, Озерковићи, Врхбаре, Тонице и Новосеоци.

На бирачком мјесту 121Б014 Баре – зграда амбуланте; гласају грађанинасељених мјеста: Баре, Калаузовићи, Поредак, Врховине, Згони, Костреши и Пањеви.

На бирачком мјесту 121Б015 Калиманићи – зграда продавнице; гласају грађани насељених мјеста: Доњи и ГорњиКалиманићи, Берег и Џиндићи.

На бирачком мјесту 121Б016 Жљебови – зграда Шумарства; гласају грађанинасељених мјеста:Жљебови, Милетци, Ладовићи, Мачковци, Мичиводе, Ранчићи, Прељубовићи и Кути.

На бирачком мјесту 121Б017 Равна Романија – зграда Шумарства; гласају грађанинасељеног мјеста Равна Романија.

На бирачком мјесту 121Б018 Радио Романија 1 – зградаобданишта; гласају грађани улица: Радомира Нешковића, Сима Дрљаче.

На бирачком мјесту 121Б019 Аутобуска станица 1 – војна зграда у Улици Борка и Ратка Радовића; гласају грађани улица:Борка и Ратка Радовића,Мићe Цурeвића,Друге романијске бригаде,Његошеве, Српске војске,Вука Караџића, Др Миленка Филиповића и Балтића.

На бирачком мјесту 121Б020 Спортска сала 1 – сала „Лименка“, гласају грађани улица: Михајла Бјелаковића и Марка Ећимовића.

На бирачком мјесту 121Б021 Кино сала 1 – кућа Горана Ећимовића у Улици Данила Ђокића бр. 3; гласају грађани улица:Данила Ђокића, Милана Шарца, Душана Мијатовића, Војводе Мишића и насеља Газиводе.

На бирачком мјесту 121Б022 Брезјак – основна школа; гласају грађани улица: Алексе Шантића, Пера Косорића, Радивоја Косорића, Видовданске, Десанке Максимовић, Добровољачке, Вуковарске, Јова Мијатовића, 21. маја и Брезјака.

На бирачком мјесту 121Б501 Дом здравља – зграда Дома здравља;гласају бирачи који су регистровани да гласају у одсуству за друге општине, бирачи који су уписани у извод из Централног бирачког списка за гласање изван БиХ, а на дан одржавања избора затекну се у земљи и бирачи који су поднијели захтјев за издавање личног документа у периоду од 23.8.2018. године до дана одржавања избора.

Из објективних разлога промијењена локација сљедећих бирачких мјеста:

1. Бирачко мјесто 121Б001, које је било у просторијама Инфо центра Соколац, премјештено је у кућу Бранислава Копривице у Улици цара Лазара,

2. Бирачко мјесто 121Б007, које је било у просторијама Задружног дома у Маргетићима, премјештено је у кућу покојног Никодина Кезуновића у Видрићима,

3. Бирачко мјесто 121Б009, које је било у просторијама старог хотела, премјештено је у Средњу школу у Сокоцу

4. Бирачко мјесто 121Б022, које је било у просторијама старог хотела, премјештено је у Основну школу „Соколац“.

Да ли сте регистровани и на ком бирачком мјесту можете провјерити кликом ОВДЈЕ.

НАПОМЕНА:

Бирачи су обавезни на гласање понијети један од важећих личних докумената (лична карта, пасош или возачка дозвола). Грађани могу провјерити на ком бирачком мјесту гласају путем телефона број: 448-712, 448-713, 448-716 или у згради Општине у канцеларији општинске изборне комисије.