У склопу пројекта Реконструкција јавног освјетљења и унапријеђења енергетске ефикасности у систему јавног освјетљења у општини Соколац, вечерас је у соколачким улицама Гласиначка и Радомира Нешковића постављена нова расвјета.

Ријеч је о LED расвјети која ће да смањи потрошњу енергије за 60%. Поред тога ова врста освјетљења има дужи вијек, квалитетнију свјетлост, а и еколошки је прихватљивија.

До сада је на територији општине Соколац јавна расвјета реконструисана и замијењена LED технологијом у улицима Цара Лазара, Ђуре Јакшића, Јована Дучића, Љубана Нешковића, Млађена Ћајића, Алексе Шантића и Радивоја Косорића и Омладинској улици – Парк Бораца Романије, у улици Старине Новака, према Новој спортској дворани и у Војничком гробљу „Мали Зејтинлик“.