Секција за друштвену активност жена Соколац организовала је, поводом 8. марта – Дана жена, у просторијама Народне библиотеке изложбу ручних радова које оне израђују његујући традицију романијског краја.

„Слободно вријеме проводимо креирајући украсне кућне премете и одјећу хеклањем, плетењем, везом, ткањем и осталим начинима израде – од најстаријих традиционалних до савремених техника“, рекла је предсједник Секције Љиљана Гајевић.

Она је додала да су се у оквиру изложбе нашле и иконе изрезбарене у дрвету, радови Бранета Јовановића са Сокоца.

izlozbanb08032017

Према њеним ријечима, изложба је јуче и данас привукла велики број посјетилаца, што радује 25 активних чланица Секције.

„Жене из ове секције своје радове припремају у кући и излажу их приликом обиљежавања свих значајних датума и празника у сарајевско-романијској регији. Похвале за наша мала умјетничка дјела дају нам вољу да и даље стварамо“, истиче Гајевићева.

izlozbanb08032017_3

Секција за друштвену активност жена Соколац постоји 30 година и није прекидала рад ни током рата. Немају своје просторије за окупљање и излагање радова, па користе изнајмљене.

izlozbanb08032017_4

Изложба је организована у сарадњи са соколачком Народном библиотеком и Установом за културу „Перо Косорић“.