Фудбалери Гласинца 1936 започеће нову сеону у Другој лиги ФРРС – група „Исток“ у недјељу 25.августа када ће на „Бари“ дочекати екипу Подриња из Јање, главног претендетна за улазак у виши ранг.

Послије много недоумица током љетње паузе, соколачки црвено-плави окупили су се јуче, одрадили први тренинг и по свему судећи у новој сезони ће бити у знатно бројнијем саставу.

У односу на претходну сезону, Гласинац су напустили Пејановић Александар (ФК Власеница) и Лиздек Марко (ФСА Приједор), док су из редова ФК „Соколац“ прикључени доскорашњи кадети Јефтић Марко, Поњарац Бојан, Шкиљевић Лука, Плакаловић Алекса, Бјелица Лука, Тадић Лука и Новосел Радован. Према новом правилнику Фудбалског савеза Републике Српске, Гласинац је данас са ФК „Романија“ Пале потписао уговор о двојној регистрацији према којем право наступа за соколачког друголигаша имају Новосел Лука, Чворо Немања, Пекић Страхиња и Цвјетиновић Андреј.

Из омладинске школе сениорском тиму прикључени су Радић Никола, Пантић Михајло и Бартула Теодор.

Нови помоћник тренера Огњена Крешталица у новој сезони је Жељко Станић, дугогодишњи фудбалер и тренер.

Из ФК „Гласинац 1936“ упутили су велику захвалност начелнику општине Соколац Миловану Бјелици без чије свесрдне подршке, како кажу, овај клуб не би постојао.

Играчки кадар Гласинца 1936 за сезону 2024/2025

Бартула Теодор
Радић Никола
Пантић Михајло
Новосел Лука (двојна регистрација)
Чворо Немања (двојна регистрација)
Пекић Страхиња (двојна регистрација) и
Цвјетиновић Андреј (двојна регистрација).

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели FK Glasinac 1936 Sokolac (@fkglasinac1936)