Порески инспектори Александар Милетић и Ђуро Ракић из Српца ухапшени су у акцији “Улог” због сумње да су примили мито од власника једне фирме да му не изрекну казну за уочене неправилности, потврђено је “Гласу Српске”.

Акцију су извели полицијски службеници Полицијске управе Бањалука у сарадњи са полицијским службеницима Управе за организовани и тешки криминалитет.

– У оквиру оперативне акције кодног назива „Улог“, данас су лишени слободе лица А.М. и Ђ.Р. оба из Српца, службенике Пореске управе Републике Српске, због постојања основа сумње да су починила кривична дјела тговина утицајем и примање мита – саопштено је из ПУ Бањалука.

Додаје се да су у току претреси на више локација.

– Све активности се реализују по наредбама Окружног суда Бањалука и под надзором Републичког јавног тужилаштва Републике Српске, Посебно одјељење за сузбијање корупције, организованог и најтежих облика привредног криминала, којима ће након криминалистичке обраде лица бити предата уз извјештај о почињеним кривичним д‌јелима- стоји у саопштењу.