Предсједник Центра за обнову међународног права Горан Петронијевић рекао је да се по понашању предсједнице судског вијећа у предмету против предсједника Републике Српске Милорада Додика може видјети да не ради самостално, што је и највећи проблем поступка.

– Ово што смо данас видјели представља остваривање једног плана који је очигледно донесен унапријед, а који се на различите начине у различитим фазама поступка манифестује – рекао је Петронијевић на конференцији за новинаре у Источном Сарајеву.

Он је рекао да се у овом случају ради о злоупотреби кривичног права и тешком кршењу међународног права.

Петронијевић је рекао да је и 28 година дуг период да у БиХ не дође до било каквог помирења, суживота, и то због тога што у првом плану нису интереси народа који живе на овом простору већ представника оних који чине „дубоку државу“ и одлучују о свему, па и о овом кривичном поступку.

– Једна од највећих грешака која се може десити у политици је злоупотреба кривичног поступка јер нема употребе кривичног поступка у политичке сврхе – рекао је Петронијевић.