Одборници Скупштине града Источно Сарајево усвојили су данас одлуку о покретању иницијативе за допуну Закона о буџетском систему Републике Српске, с циљем обезбјеђивања додатног извора финансирања граду Источно Сарајево и његовим општинама.

Градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић рекао је да је ријеч о стручном материјалу који ће у будућности бити презентован вишим органима власти, а односи се на увођење новог фискалног параметра развоја у корист Источног Сарајева, који би, уколико би заживио, обезбиједио четири до шест милиона годишњег прихода у буџету Града Источно Сарајево.

Усвојена је допуна одлуке о приватизацији станова у власништву Града Источно Сарајево, као и сет одлука о ослобађању од кредитних дуговања за 10 породица погинулих бораца, бораца прве категорије и ратних војних инвалида.

Данашњој сједници присуствовао је начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић.