Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

Влада Републике Српске је на данас одржаној сједници прихватила Одлуку о прихватању грант средстава Европске инвестиционе банке у оквиру Инструмената претприступне помоћи за подршку водоснадбјевања и санитације на основу пројекта општине Соколац изградње секундарног колектора од круга Клаонице и прераде меса Соколац, преко Решетнице до Бјелосављевића са прикључцима.

Вриједност пројекта који финансирају Европска инвестициона банка и општина Соколац je 1.000.000 КМ. Са реализацијом овог пројекта ријешиће се вишедеценијски проблем отпадних вода у Решетници и Брезијаку.

Соколац планира да у Гласиначком пољу гради постројење за пречишћавање отпадних вода чиме ће у потпуности заокружити систем.

Такође у току фебруара мјесеца, планирано је да Чешка развојна агенција распише тендер за избор компаније која ће радити студију оправданости израде постројења за пречишћавање питке воде.