Поводом великог хришћанског празника Богојављења, Општина Соколац и група ентизуијаста, 19. јануара, организују пливање за Часни крст на ријеци Биоштици, у мјесту Кнежина код Сокоца.

Света Божанствена Литургија одржаће се у манастиру Пресвете Богородице, у Кнежини, са почетком у 09.00 ч, након чега ће бити организована литија учесника од манастира до саме ријеке гдје ће се обавити чин освећења воде као и само пливање.

Ово је четврто по реду пливање за Часни крст на територији општине Соколац, а један од организатора овог догађаја, Мирослав Нешковић, истакао је да се очекује преко 30 пливача из Сокоца и регије.

Начелник општине Соколац Милован Бјелица изразио је задовољство што ће и ове године бити одржано пливање за Часни крст, чију организацију локална управа помаже када је ријеч о регистрацији учесника, ангажовању локалног Дома здравља и осталих служби чије је присуство неопходно.

Пријаве и додатне информације сви заинтересовани могу добити на контакт телефон: 066/035-017.

1 КОМЕНТАР