Овако је размшљао и говорио велики војвода српског народа, Живојин Мишић.

Војвода Живојин Мишић је остао упамћен по великим војним достигнућима и име је које ће српска историја памтити. Рођен у 1855. у Струганику, Живојин је одрастао у породици земљорадника.

Међутим, његова сналажљивост, спремност и најпре љубав према отаџбини, довела га је до завидног војног чина. Српску војску је предводио у неколико ратова, као велики стратег. Поред великих и завидних особина које су чучале у овом војводи, Живојина су упамтили, не само као одличног предводника, већ и као веома мудрог човека, чије се охрабрујуће речи препричавају и даље.

За вас смо издвојили шест најпознатијих цитата војводе Живојина Мишића:

1. Живот је вечита борба. Ко сме тај може, ко не зна за страх тај иде напред.

2. У рату се лако губи глава, али се лако губи и образ.

3. Нема „тешко“ нећу да чујем данас ту реч!

4. Кад и последња бежанија измакне, ми ћемо имати још доста времена, да певајући одемо на нове положаје.

5. Нећу у овом часу никога да слушам, кад радим посао за који носим одговорност!

6. С пуном вољом и надом у Бога, напред, јунаци!