Чувени глумац Жарко Лаушевић умро је након тешке болести у 63. години, а иза себе је оставио супругу, троје дјеце и бројне улоге по којима ће остати упамћен.

Лаушевић је био ожењен успјешном и талентованом Анитом, која је дио екипе која ради на филмовима, а мало ко зна ко је била његова прва љубав.

Наиме, у питању је глумица Маја Митић која је глумила у филму “Шмекер” гдје је играла љепшу половину Павла Ивкова (Жарка Лаушевића) и тада га је освојила својом љепотом и глумом, али је врло брзо нестала.

Њу је вијест о смрти легендарног глумца тотално дотукла, а тим поводом се огласила на мрежама.

– Мирно путуј ка свјетлости мој друже с почетка наших каријера. Дижем једну чашу за све што си био ти овде на нашој Плавој вјечни шмекеру ван граница земаљских и временских – написала је Маја уз њихову заједничку фотографију.

Наиме, Маја се послије улоге Леле посветила позоришту, а данас је умјетничка директорка Фестивала Нишвил.

Око 2000. године радила је као гостујућа професорка технике савременог театра Универзитета Ајове и Сједињених Америчких Држава.

Од 2008. је гостујућа професорка позоришне умјетности за мастер студије Голдсмитовог универзитета у Лондону, пише Блиц.

Маја, иначе одрасла у Нишу, плијенила је љепотом, а на њен шарм нико није могао да остане равнодушан.

Подсјетимо, Жарко Лаушевић рођен је 19. јануара 1960. на Цетињу, а глуму је дипломирао на Факултету драмских умјетности у Београду.