Паприка сомборка у павлаци је толико једноставна и укуснаи прави се по старом рецепту који долази директно са села.

Немојте да заборавите да поред традиционалне зимнице у тегли и бурету, постоји и јос много начина да искористите поврће у уживате у њему целе године.

Тако например не морате да правите само парадајз паприке у тегли, већ можете од њих да направите паприку сомборку у павлаци и више нећете јести куповне.

Уз пржено месо су пун погодак, а можете и да их једете уз неко мезо за доручак, вечеру, па чак и да их извадите за славу.

Састојци за овај рецепт су:

• со
  • 3 кг паприка сомборка
  • 5 x 850 гр кантица павлаке

Ово је припрема:

Узмите паприке и очистите их од семенке, па појединачно посолите са по пола касшичице соли и оставите један сат усправно да стоје.

Након једног сата,преврните их, како би избацили воду која се накупила и почните да их пуните са посољеном павлаком у коју сте додали 3 супене касике соли и промешали је лагано.

У пластике од павлаке најпре на дно ставите неколико кашика од павлаке, да се прекрије дно, па ређајте пуњене паприке.

Тако редом до горе.

Лепо поравнајте на врху,да не вири паприка,него само павлака,затворите и оставите у фрижидеру, око две недеље да се направе.