На подручју општине Соколац у 2016. години рођено је 102 дјеце, а од почетка ове године до данас петоро, речено је Срни у Педијатријској служби Дома здравља Соколац.

Према незваничним подацима службе у локалној управи, прошле године на подручју општине Соколац умрло је 177 лица, а од 1. јануара до 5. фебруара ове године умрла су 23 лица, што указује да је у овој општини морталитет већи од наталитета.

У Удружењу “Мајка и дијете” Соколац Срни је речено да помажу породицама са троје и више дјеце на много начина.

“Обезбјеђујемо повремену финансијску помоћ по захтјевима вишечланих породица, помажемо код измиривања режијских дуговања и при куповини уџбеника за ученике из вишечланих породица, суфинансирамо одлазак ученика на екскурзије и љетовања“, рекла је предсједник овог удружења Славица Цуровић.

У буџету општине Соколац за активности Удружења “Мајка и дијете” у 2016. години планирано је 20.000 КМ, а према плану буџета за 2017. годину 30.000 КМ.