Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

На позив предсједника Скупштине Општине Соколац, данас је одлучено да се организује ванредна Скупштина гдје би се разматрала сигурносна ситуација након јучерашњег убиства.

Подсјетимо, јучер је у улици Цара Лазара на Сокоцу дошло до пуцњаве у послијеподневним сатима. Двије особе су ухапшене.

У пуцњави је убијен Мирослав Милинковић звани Бато. У међусобном обрачуну у Милинковића је пуцао Стефан Делић. И он је тешко рањен.

Начелник Општине Соколац Милован Бјелица каже како су грађани Сокоца забринути.

“Тражимо појачану контролу и додатну безбједност од МУП-а РС. На ванредну Скупштину ћемо позвати и министра МУП-а РС-а. Све је изгледало мирно. Ја сам ту прије догађаја прошао пола сата раније. Да ли је то био случајан сусрет тих људи који су учествовали у пуцњави, показаће истрага. Чини ми се да није била сачекуша. Што је дошло до пуцњаве, не знамо, али је једно лице убијено”, каже.

Додаје како је учеснике пуцњаве знао из виђења и да је слушао приче да су и раније учествовали у извршењу кривичних дјела.

“Људе сам знао из виђења и Милинковића. Чујем да су имали размирице и раније и ту су се срели и завршило је трагично.”

Каже како је Соколац мирно мјесто али да се задњих неколико мјесеци дешавају ствари које морају спријечити у коријену.