Полиција у Милићима пронашла је бомбу, митраљез и муницију претресом просторија које користи лице чији су иницијали М.В, ухапшено због пријетњи бомбом у просторијама Шумског газдинства у тој општини.

Припадници Полицијске станице Милићи јуче су на основу наредбе Основног суда у Власеници претресли стан, друге просторије и возило лица М.В. и привремено одузели једну ручну бомбу, један митраљез, 42 комада пушчане муниције, 30 комада пиштољске муниције и један затварач од пушке.

Из полиције наводе да је лице М.В. након прегледа у Дому здравља „Свети Никола“ у Милићима упућено у Универзитетски клинички центар Републике Српске у Бањалуци, саопштено је из Полицијске управе Зворник.

О случају је обавијештен дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Источно Сарајево, подручна канцеларија Власеница.

Из Полицијске управе Зворник јуче је наведено да је лице М.В. ухапшено јер је у просторијама Шумског газдинства у тој општини пријетило бомбом, те је осумњичено да је починило кривична дјела угрожавање сигурности и неовлаштена производња и промет оружја или експлозивних материја.