Фото: Соколац-срце Романије

На основу Програма обиљежавања значајних историјских догађаја од републичког значаја у 2023. години у организацији Одбора за његовање традиција ослободилачких ратова Владе Републике Српске, 16. марта 2023. године (четвртак) у Сокоцу и Палама биће обиљежен историјски догађај од републичког значаја „Егзодус сарајевских Срба 1996. године“, према сљедећем програму:

Војничко гробље „Мали Зејтинлик“ у Сокоцу

12.00 часова – Помен погинулим борцима, полагање вијенца и обраћање званичника

Манастир Светог Георгијa на Равној Романији

13.00 часова – парaстос погинулим борцима

Културни центар Пале

14.00 часова – духовна академија

Програм ће се реализовати уз присуство представника институција Републике Српске, српских представника у заједничким институцијама БиХ, руководства Града Источно Сарајево и општина Града, 3. пјешадијског (Република Српска) пука и НВО и удружења од јавног интереса проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске и НОР-а, као и представника градских и општинских НВО и грађана.