Шведске власти ухапсиле су двије особе под сумњом да су шпијунирали у операцији пред зору у уторак на подручју Стокхолма.

Према јавној телевизији „СВТ“, два хеликоптера Блацк Хаwк кориштена су у операцији коју је спровела Шведска сигурносна служба (САПО), уз помоћ полиције и оружаних снага.

Једна од двије ухапшене особе оптужена је за „велике незаконите обавјештајне активности“ против Шведске и стране силе, наводи САПО у саопштењу. Други се сумњичи да је у овоме учествовао.

Додаје се да је и трећа особа приведена на испитивање, а криминалистичка обрада која је водила хапшењима траје већ неко вријеме.

Агенција није објавила додатне детаље, али локалне новине „Афтонбладет“ рекле су да су двојица осумњичених Руси који су у Шведску стигли касних 1990-их. Такође је објављено да се ради о мушкарцу и жени у 60-им годинама, те брачном пару, преноси „Анадолија“.