Фудбалска репрезентација Холандије остварила је побједу против Сенегала резултатом 2:0 у првом колу групе “А“ Свјетског првенства које се игра и Катару.

У доста изједначеној и веома чврстој утакмици на стадиону Ал Тумама у Дохи обје селекције су имале неколико добрих прилика да дођу до побједе, а једну су искористили Холанђани.

У неколико наврата Холанђани су запријетили преко Виргила ван Дијка и Стивена Бегуиса, који су били непрецизни. Одличну шансу за Сенегал у 64. минути имао је Булаје Диа који сјајно шутирао искоса с десне стране, а Андрис Ноперт веома добро одбранио. Холандски голман морао је реаговати и десетак минута касније када је успио зауставити снажан ударац Идрисе Гујеа.

Ипак, Холандија у завршници успијева доћи до водства. Седам минута прије краја Цоди Гакпо је сјајно реаговао на центаршут Френкиа де Јонга и ударцем главом погодио сенегалску мрежу. Коначан резултат поставио је Дави Класен у деветој минути судијске надокнаде.

У првом дуелу групе “А“ синоћ је Еквадор резултатом 2:0 савладао домаћина Катар.